Hamarosan érkeznek az Apple szoftveres frissítései, melyek a régebbi készüléket használóknak is elérhetőek lesznek.
A legfontosabb frissítés szerint az alkalmazások 40 százalékkal gyorsabban nyílnak majd meg, a kamera 70 százalékkal rövidebb idő alatt, de a billentyűzet is (50 százalékkal) gyorsabban ugrik majd fel a szövegbevitelhez.
A virtuális valóság kivetítése kapta a legnagyobb hangsúlyt.
A kamera által látottak jobb gépi megértését hivatott demonstrálni az Apple által bemutatott új, alkalmazás: a Measure segítségével minden korábbinál pontosabban mérhetünk majd meg az iPhone-t használva a való életben körülöttünk lévő tárgyakat.
A kiterjesztett valóság témájában a játékok is hangsúlyt kaptak, kiemelten a LEGO-val történő kooperáció, mellyel gyakorlatilag térben tudjuk kivetíteni a játékokat és együtt építeni, alakítani történeteket.
Fejlesztik az iOS keresési funkcióját is. A rendszer az ígéretek szerint okos, releváns automatikus kiegészítési javaslatokkal áll majd elő, még több szempont szerint lehet majd keresgélni fényképeink között.
Fejlesztik a Sirit és még sok más apróbbnak tűnő, de sokak által használt szoftvert.
Megújul a Ne zavarjanak funkció, sokkal életszerűbb lesz. Az iPhone-ok a zavarásmentesítő módban nem mutatják majd az értesítéseinket.
Maguk az értesítések is megújulnak: az iOS is megkapja az Androidban már meglévő csoportosítást, azaz az egy alkalmazás által küldött notifikációkat egymás mellé csoportosítva láthatjuk majd. Egy-egy értesítésre nyomva rögtön beállíthatjuk majd azt is, ha kevésbé feltűnően vagy egyáltalán nem szeretnénk a továbbiakban üzeneteket kapni az adott apptól.
Újdonság, hogy kapunk majd áttekintő grafikát, ahol megnézhetjük, melyik alkalmazással mennyi időt töltünk el. Ha úgy ítéljük meg, hogy túl sok időt vesz el a napunkból, beállíthatjuk, hogy mennyi időt engedélyezünk magunknak. A beállított limit elérésekor a rendszer elrejti és nem mutatja tovább az app tartalmát.
Hasznos, hogy az iPhone-ozásunk és az iPadezésünk idejét együtt kezeli majd a rendszer. Illetve az is, hogy a szülők ráláthatnak gyerekük készülékének használati statisztikájára is, és persze – a gyerek által felül nem bírálható – időkorlátokat állíthatnak be a napi használathoz, vagy akár egy-egy alkalmazáshoz.
Az elmúlt időszaban fókuszba került adatvédelmi ügyekre reagálva az Apple továbbfejleszti a vonatkozó rendszerét, így a macOS fokozottabban odafigyel majd arra, hogy a számítógép használata során keletkező és a felhasználó által megadott információk még nagyobb biztonságban legyenek a rendszerben.