Egy lakással is felveszi a versenyt az a luxus úszóház, melyet a Tiszára terveztek és építettek meg megálmodói.
Ez a tiszai úszóház pedig egyesen a család második otthona, amikor csak lehetséges, ott töltik a hétvégéket, nyáron pedig hosszabb időre is levonulnak oda. Éppen ezért Pallaghy Kata, az eredeti házikót újjávarázsoló Geppetto belsőépítésze szem előtt tartotta a mindennapi igények kiszolgálását, ám az épület alapvetően eltérő használatáról sem feledkezett meg.
Egy olyan kikötőben készült el a 110 nm-es úszóház, amely úszóházak építésére is alkalmas, mert a közművek is adottak. Az építés végig a vízen zajlott, mely óriási rugalmasságot kívánt meg mindenkitől.
A tervezéskor teljes mértékben kihasználták a Tisza jelenlétét: a közös tevékenységek, az étkezések helyszíne a víz felett is lehet, még a szabadban főzés lehetősége is adott. A szúnyogok elleni állandó védekezést az ajtószerkezetbe épített szúnyoghálókra, a kinti részen pedig lágy esésű és rendkívül hangulatos függönyökre bízták.
A belső térben gondosan szeparáltak a gyermekek hálói és a szülői háló, külön toalett áll rendelkezésre még a vendégek számára is. A konyha pedig bármely otthonban megállná a helyét.
Ám ez azért mégsem lakás: az építmény nem szilárd alapokon áll, ami szerkezeti és gépészeti kötöttségeket jelentett, befolyásolta az anyaghasználatot, másrészt viszont olyan apróságokra is figyelni kellett, hogy ne legyen felfüggesztett lámpa az esetleges mozgások miatt.
A könnyűszerkezetes faház külső szigetelése önmagában könnyen megoldható, hanem a víz felőli, és a padló alatti szigetelés már nem olyan erős, így összességében némi kompromisszumot jelent. A Dunán kevés helyen, azonban a Tiszán több helyen is találhatóak ilyen úszóházak, reméljük gyakoribb szokássá válik az ilyen hétvégi házak építése.
A ház tervezését a Geppetto Belsőépítész Iroda végezte, a hangulatos fotókat pedig Jaksa Bálintnak köszönhetjük.